Tipy pro Vaše rty

Proč mají miliony lidí každou zimu rozpraskané rty? Důvodem je jejich samotná struktura. Stavba nechráněné sliznice rtů se ve skutečnosti odlišuje od ostatní pokožky.

Rty nemají stejnou ochrannou vnější vrstvu nebo rohovou vrstvu, jež je součástí normální pokožky; rty také neobsahují tuk a potní žlázy. Ty dodávají pokožce hydrataci, zatímco jediným zdrojem hydratace rtů jsou sliny uvnitř úst. Proto ostrý zimní vítr, chlad, slunce a sucho — uvnitř i venku — činí rty náchylné k popraskání.

Níže najdete pár tipů, jak o své rty pečovat lépe.

1.

Denně pečujte o své rty. Používejte výrobky pro péči o rty jako součást denního režimu pro hydrataci rtů a zachování jejich zdraví.

Pro hydrataci rtů, která je zklidňuje a přináší úlevu při popraskání, spálení a oparech, vyzkoušejte Blistex Lip Balzám. Denní ošetřování rtů pomáhá udržovat pocit hebkosti a příjemný vzhled.

2.

Používejte přípravky pro péči o rty před jejich vystavením suchému prostředí.

Kdykoli jste vystaveni podmínkám, při nichž obzvláště hrozí vysušení rtů, ať už jsou to nepříznivé venkovní podmínky nebo suché domácí prostředí, používejte produkty péče o rty, které pomáhají zachovat přirozenou hydrataci a zabraňují jejich vysoušení. Blistex Lip Classic Vaše rty vždy efektivně chrání.

3.

Používejte výrobky pro péči o rty před vystavením slunci.

Kdykoli jste během roku vystaveni vždy škodlivým slunečním paprskům, používejte přípravek s adekvátním SPF (faktorem ochrany proti slunci). Kromě dobře známého škodlivého vlivu na pokožku je vystavení slunci u náchylných osob rovněž spouštěcím faktorem oparů. Číslo SPF indikuje, kolikrát déle může člověk zůstat na slunci, než se spálí. Osoby s citlivou pokožkou by se měly vyhnout produktům obsahujícím PABA (kyselinu para-aminobenzoovou), která může způsobit alergickou reakci. Vyzkoušejte jakýkoli z výrobků Blistex s opalovacím krémem, včetně Blistexu MedPlus®.

4.

Ošetřujte bolavé nebo již popraskané rty léčivým výrobkem pro péči o rty.

Pokud je ret již vysušený, popraskaný nebo bolavý, je zvláště důležité použít léčivý přípravek, který poskytne úlevu. Produkt s pronikajícím analgetikem zklidní rty rychle a efektivně. Blistex Lip Balzám léčí a je jediným balzámem na rty, který díky svému složení skutečně hydratuje. Bolavým rtům poskytuje chladivou úlevu Blistex MedPlus®.

5.

Používejte výrobky pro péči o rty pod rtěnku nebo místo ní.

Před nanesením rtěnky používejte produkt péče o rty, jako Blistex Lip Classic nebo Blistex Lip Balzám. Tyto produkty pomáhají rtěnku rovnoměrně aplikovat pro její lepší vzhled. Pokud nechcete rtěnku vůbec použít, Blistex Lip Brilliance® poslouží jako balzám a zároveň Vaše rty zbarví a dodají jim lesk!

úleva

denní péče

ochrana